Právě si prohlížíte Messi skóroval v ligovém debutu

Messi skóroval v ligovém debutu

Těžiště 18. kola sezóny 2022/23 Ligue 1 začalo. Paris Saint-Germain doma porazili Angers 2:0. Mukile asistoval Ekitikovi a Messimu ke skórování. Paris vyhrála 15 výher a 1 remízu proti Angers 16krát a vyhrála všech téměř 14 střetnutí. Messi hrál v Adidas PČervenéator Tango 18+ poprvé od finále mistrovství světa, do hry nastoupil i Neymar, chyběl Mbappe.

Za pouhých 5 minut od zahájení se Paris Saint-Germain ujalo vedení o 1 gól. V prvním poločase měl Messi zblokovanou další střelu a další přihrávka na Ramose málem skórovala. Ve druhém poločase se Messi snadno trefil před branku za 72 minut, Paris Saint-Germain 2:0 Angers. Stav 2:0 vydržel až do konce. Paris vedla před druhým Lensem o 6 bodů a nadále vedla průběžné pořadí.

Messi, který nosí levné kopačky, v této sezóně v 18 zápasech Ligue 1 zaznamenal 8 gólů a 10 asistencí, přímo se podílel na 18 gólech. V 54 zápasech v různých soutěžích od svého nástupu do Paříže Messi vstřelil 24 gólů, 28krát asistoval a přímo se podílel na 52 gólech. Tento gól je také 696. gólem Messiho kariéry v pěti týmech hlavních evropských ligových týmů, čímž vyrovnal Ronaldův rekord. Vzhledem k tomu, že Ronaldo již vstoupil do ligy Saúdské Arábie, Messi tento rekord v budoucnu překoná a bude jej nadále posouvat výše Počet vstřelených gólů v pěti nejlepších ligách.