Právě si prohlížíte Arsenal 2:0 Newcastle, jen jeden bod od Manchesteru City

Arsenal 2:0 Newcastle, jen jeden bod od Manchesteru City

Arsenal, druhý tým EPL, porazil 8. května ve 35. kole EPL Newcastle 2:0 a pokračuje v tažení za titulem v EPL. Tento zápas a následující tři jsou pro Arsenal velmi důležité, pokud se chce tým odrazit ode dna a získat ligový titul. Po tomto utkání stále ztrácí jeden bod na Manchester City a zbývá odehrát ještě jeden zápas. Se současným počtem bodů mají Manchester City a Arsenal již zajištěnou účast v Lize mistrů pro příští sezónu.

Pojďme si zápas zhodnotit. Na začátku zápasu Newcastle málem skóroval, Murphy v Kopačky Nike Phantom střelou z pravé strany trefil tyč a odrazil se od břevna, a Newcastle dostal v 7. minutě penaltu, ale ta byla později zrušena. První míč v síti skončil ve 14. minutě utkání, kdy Erdgau obdržel přihrávku od Jorginha a střelou z voleje poslal hostující Arsenal do vedení 1:0. V závěru utkání se hosté dostali do vedení, které si vybojovali v pokutovém území. Ve 20. minutě Martinelliho přízemní střela z pravé strany branky skončila v zámezí a ve 23. minutě Sarkarova střela byla ztečována a Arsenal nevyužil řadu dobrých příležitostí. Arsenal zakončil poločas s jednogólovým náskokem. Ve druhém poločase se skóre měnilo pomalu, protože oba brankáři často vyskakovali na míč až do 72. minuty, kdy Martinelli prošel s míčem do pokutového území a Schar natáhl nohu, aby míč zblokoval do vlastní branky, čímž si nechtěně připravil vlastní gól!

Po celý zápas byl útok Newcastlu United velmi agresivní a zaskočil útočný i obranný systém Arsenalu, který byl na hřišti dokonce trochu pasivní. Naštěstí se však Arsenalu poštěstilo vstřelit klíčový gól a asistovat u zlověstné branky, získat tak cenné tři body a zpestřit si finální fázi Premier League, těšíme se na další vystoupení Arsenalu a Manchesteru City!