Ronalda

Rijád Victory porazil Monastir 4:1, Ronalda vstřelil první gól v sezoně

Druhé kolo skupinové fáze Arabského poháru mistrů skončilo vítězstvím Rijádu Victory nad Monastirem 4:1 v zápase, který nejen ukázal sílu Rijádu, ale také umožnil fanouškům vidět zářivý výkon Cristiana Ronalda v kopačky bez tkaniček, který v zápase plném zajímavostí prolomil své nedávné gólové sucho.

V zápase, který obsahoval jak světlé momenty, tak i několik střel mimo, byl výkon Cristiana Ronalda poněkud smíšený. Přestože v zápase nevyužil několik šancí ke skórování,Ronalda v 74. minutě zvýšil vedení Rijádu hlavičkou po přesné přihrávce od spoluhráče na 2:1. V závěru zápasu sice Ronaldo snížil na 2:1, ale jeho střelecký účet byl vyrovnaný. Rijád pak v 87. a 90. minutě přidal další dvě branky a zápas vyhrál vysokým rozdílem 4:1.

Za zvláštní zmínku stojí, že Ronaldův gól nejen znamenal, že vstřelil svůj první gól v nové sezóně, ale především, že oslavil 839. gól v kariéře a zároveň zahájil pozoruhodnou 22. sezónu střílení gólů v řadě. Ronaldova forma v tomto období poklesla, ale díky vytrvalosti a výkonům ve skupinové fázi arabské Ligy mistrů získal zpět své sebevědomí a střelecký cit.

Saúdská liga je v této sezóně mimořádně vyrovnaná a Ronaldo v ní není jedinou hvězdou. Rijád nejenže tento zápas vyhrál, ale také si zajistil první vítězství v sezoně. Přestože se Ronaldo snažil střílet, několik šancí se mu nepovedlo, ale jeho gól dal fanouškům naději, že se postupně vrací do formy. Za zmínku stojí, že Ronaldo se v zápase pokusil o 7 střel, z nichž 4 mířily na branku, a nakonec se mu podařilo vstřelit 1 gól, přičemž nevyužité šance také ukázaly, že má stále prostor pro zlepšení své formy.

Díky tomuto zápasu Crow konečně vstřelil svůj první gól v nové sezóně, čímž ukázal svou houževnatost a bojovnost hráče světové třídy. Vítězství Rijádu také plně ukázalo sílu a ambice týmu a věřím, že pod vedením Ronalda v Kopačky Nike Mercurial budou v Arabském poháru mistrů i nadále vynikat.