Právě si prohlížíte Barcelona 1:3 Valladolid, pomohl soupeři vyskočit ze sestupového pásma

Barcelona 1:3 Valladolid, pomohl soupeři vyskočit ze sestupového pásma

Ve 36. kole La Ligy prohrála Barcelona 24. května venku s Valladolidem 1:3 a utrpěla dvě porážky za sebou. Barcelona však již před tímto zápasem s předstihem získala titul v La Lize, takže prohra v tomto zápase neměla na Barcelonu velký vliv, zatímco Valladolid po zisku tří cenných bodů poskočil ze sestupového pásma.

Brzké získání mistrovského titulu však Barceloně umožnilo uvolnit se. Pouhé dvě minuty po začátku zápasu Barcelona vybojovala autové vhazování a vlastníma rukama si vstřelila míč do vlastní branky, Davin Marchis dostal míč z levé strany a přihrál Christensenovi v pěkné kopačky, který míč nasměroval před sebe, ale přímo do vlastní branky, čímž dal soupeři gól na 0:1. V závěru zápasu se Barcelona dostala do vedení, když se jí podařilo vyrovnat. Ve 21. minutě byl v pokutovém území sražen Ericem Garciou Gonzalo Plata a Valladolid dostal možnost penalty, ze které se trefil – 0:2. V závěru utkání se ještě přidal další gól. Po snížení na rozdíl dvou branek Barcelona okamžitě vyrazila do protiútoku, ale bez většího efektu, ve 24. minutě střílel Rafinha z malého úhlu na zadní tyč a ve 30. minutě střílel Rafinha z poloviny hřiště, ale Masip jeho střelu vyrazil.

Ve druhém poločase Xavi postupně vystřídal Caseyho, Dembeleho a Ferrana Torrese, aby zachránil zápas. Vedoucí Valladolid kladl na první místo obranu a spoléhal na protiútoky, kterými si vytvářel brankové příležitosti, a zároveň se snažil neinkasovat góly. V 73. minutě se z bezprostřední blízkosti trefil Gonzalo Plata a o výsledku 0:3 bylo v podstatě rozhodnuto! V 84. minutě se Barcelona konečně dočkala prvního gólu, když Levan prostřelil napadajícího Masipa a zvýšil na 1:3! Levan sice vstřelil gól, ale ani tak nedokázal změnit závěr, závěrečný zápas skončil porážkou Barcelony 1:3 s Valladolidem. Barcelona však byla mužem zápasu, vždyť ztráta tří bodů na ni neměla žádný vliv a pomohla Valladolidu odskočit ze sestupového pásma.